o nasaktualnościkontaktE-mail
-
historia koła
-
zarząd koła
-
komisja rewizyjna
-
członkowie
-
kraina wiecznych łowów
-
łowiska
-
aktualności
-
archiwum aktualności
-
walnego zgromadzenia
-
zarządu koła
-
plany łowieckie
-
plan polowań
-
prace gospodarcze
-
polowania dewizowe
-
opowiadania
-
filmy
-
polowania zbiorowe
-
polowania indywidualne
-
nasze trofea
-
prace gospodarcze
-
imprezy w kole
-
zdjęcia archiwalne
-
bezkrwawe łowy
-
ustawa o prawie łowieckim
-
regulamin polowań
-
ustawa o broni
-
kryteria odstrzału
-
zwierzęta łowne
-
statut w PZŁ
-
staż w PZŁ
-
szacowanie szkód
-
do pobrania
-
PZŁ
-
portal łowiecki
-
ZO PZŁ w Szczecinie
-
faza księżyca
-
kalendarz łowiecki
-
pogoda

O NAS

 
       Koło Łowieckie "Ryś" w Stargardzie Szczecińskim położone jest na terenie administracyjnym Nadleśnictwa Dobrzany. Gospodarkę łowiecką prowadzi w dwóch obwodach łowieckich : nr 185 - obwód leśny o pow. 9817 ha w okolicach Chociwla oraz nr 188 - obwód polny o pow. 8686 ha w okolicach Suchania. Siedziba Koła - "Rysiówka" znajduje się na terenie obwodu chociwelskiego we wsi Lublino. Koło uprawia ponad 25 ha użytków rolnych z przeznaczeniem na poletka produkcyjne i zgryzowe.

 

      Współpraca z młodzieżą szkolną z Zespołu Szkół w Kamiennym Moście oraz Szkołą Podstawową i Gimnazjum w Chociwlu służy popularyzacji i zrozumieniu łowiectwa wśród najmłodszych. Spotkania, pogadanki i prelekcje w szkołach, wspólne wycieczki do lasu połączone m.in. ze zbieraniem wnyków zakończone zawsze pieczoną kiełbasą przy ognisku służą temu właśnie celowi, który to nie mógłby być osiągnięty bez wielkiego zaangażowania kolegi łowczego Artura Nizio.

 

      W ostatnich latach rozpoczęto program zasiedlania łowiska bażantem, wypuszczając na przestrzeni 3 lat około 500 sztuk bażanta jednocześnie starając się zmniejszyć pogłowie lisa. Już teraz można powiedzieź, że program jest dobrym pomysłem, spowodował bowiem pojawienie się na stałe niewielkiej, ale już zaadoptowanej do życia w dzikości populacji bażanta.

 

      W 2008 roku Koło obchodziło jubileusz 60 - lecia istnienia. Na obchodach tejże rocznicy poświęcono sztandar Koła oraz uhonorowano Koło Złomem, najwyższym odznaczeniem łowieckim.